svadobna kytica

Svadobná kytica pre nevestu

Na výber a cenu vašej vysnívanej kvetinovej a svadobnej výzdoby majú vplyv viaceré faktory. Skúsený svadobný florista, Dominik Šugerek vám prezradí tie najčastejšie. 

1. Miesto svadby

Pri plánovaní svadby si budúci manželia ako prvé vyberú miesto obradu a svadobnej hostiny. Málokedy však zohľadnia to, či sa ich obľúbené kvety hodia na dané miesto. Výber kvetov pritom úzko súvisí s miestom svadby. Vhodne zvolené kvety sa totiž postarajú o výnimočnú atmosféru a krásne svadobné fotografie.

2. Téma a štýl svadby

Svadby majú viacero štýlov od tradičnej cez vintage, boho až po glamour. Nezáleží, aký štýl a tému si vyberiete. Pri každej kvetinovej výzdobe buďte konzistentní.

Náš tip:  Myslite na detaily. Pierko pre ženícha a svedkov je zároveň milou spomienkou. Kvetinové náramky pre družičky sú zas príležitosťou ukázať vašim priateľkám, že na nich myslíte.

svadobne pierko

Pierko pre ženícha

3. Veľkosť svadobnej kytice

Túžite po obrovskej kytici? Sen o veľkej svadobnej kytici vám v Ľalii radi splníme. Rátajte však s tým, že väčší počet kvetov v kytici sa odrazí na vyššej cene. Nemusíte sa ale báť, že svadobná kytica bude zbytočne ťažká. Uviažeme ju tak, aby vás jej držanie neunavilo.

Náš tip: Nechajte si vyrobiť aj menšiu a ľahšiu kyticu, ktorú využijete pri hádzaní svojim slobodným kamarátkam a príbuzným. 

4. Tvar svadobnej kytice

Pri príprave kytíc a svadobných aranžmánov sa vždy snažíme, aby boli presne podľa predstáv budúcej nevesty. V predchádzajúcom článku sme prezradili, že svadobnú kyticu vieme vyrobiť aj podľa fotky z Pinterestu alebo Instagramu. Každá takáto kytica je ale jedinečná. Dokonale ladí s vašimi svadobnými šatami, doplnkami a štýlom.

svadobna kytica

Dlhšia svadobná kytica v greenery štýle

5. Spôsob viazania svadobnej kytice 

Svadobná kytica sa viaže inak než klasická. Musí vydržať hodiny bez vody a byť ľahká, aby sa neveste dobre držala. Obsahuje aj menej dekoratívnej zelene, preto je jej cena vyššia. V Ľalií vám radi pripravíme aj netradičný typ väzby svadobnej kytice, presne podľa vašich požiadaviek.

6. Sezónnosť

Sezónnosť sa je ďalší faktor, ktorý sa pri výbere kvetinovej výzdoby zvykne podceňovať. Zohľadniť ju sa ale oplatí. Vďaka dostupnosti v konkrétnych ročných obdobiach sú sezónne kvety lacnejšie, ekologickejšie aj odolnejšie. Dlhšie si udržia svoj tvar aj sviežosť. 

Náš tip: Pri výbere kvetov si vyskúšajte, či na vybrané kvety nemáte vy ani váš partner alergickú reakciu. 

Ak žiadnou alergiou netrpíte a rozhodli ste sa pre sezónne kvety, inšpirujte sa našou tabuľkou najčastejšie používaných sezónnych kvetov na svadbu. Pomôže vám vybrať dokonalé svadobné kvety, ktoré potešia prírodu aj vašu peňaženku. 

Jarné kvetyLetné kvetyJesenné kvetyZimné kvety
PivonkyPivonkyĽalieOrchidey
TulipányKalyAstryFrézie
OrgoványDálieDálieCezmíny
HortenzieHortenzieGerberyVeternice
MagnólieHrachor voňavýJesenné plodyAmarylis
IskerníkySlnečniceSlnečniceFialky

V prípade, že vaše obľúbené kvety nebudú v čase vašej svadby dostupné, nájdeme spolu vhodnú alternatívu, ktorá presne zapadne do štýlu a témy vašej svadby. Na výber vám ponúkneme široký sortiment čerstvých kvetov, ktoré nám dva až tri razy do týždňa dovážajú priamo z holandskej kvetinovej burzy.

svadobny aranzman na hlavny stol

Svadobný aranžmán na hlavný stôl zo živých kvetov

Symbolika kvetov na svadobnú výzdobu

Posledný faktor, ktorý ovplyvňuje výber a cenu svadobnej výzdoby je symbolika. Napríklad, ruža predstavuje lásku a vášeň, konvalinka čistotu, pivonka prosperitu, gardénia tajnú lásku a hortenzia vďačnosť a pochopenie. 

Takmer každá kvetina má svoj skrytý význam. Dôležitosť skrytému zmyslu prikladajú aj známe osobnosti. Princezná z Walesu, Kate Middleton si do svojej svadobnej kytice nechala pridať aj Klinček bradátý, známy aj pod pomenovaním Sweet William.

Zvážte aj vy použitie jedinečného kvetinového odkazu. Svadobné kvetiny nemusia odkazovať jedine na vašu lásku alebo partnera.  Môžu symbolizovať lásku vašich rodičov alebo starých rodičov. Lásku, v ktorej vás vychovali. Krásnym poďakovaním môže byť aj použitie rovnakých kvetov, ktoré mali na svadbe. Fantázií sa medze nekladú.

Kvetinový hrebeň do vlasov

Máte špeciálne požiadavky? Obráťte sa na nás

Nad šálkou dobrej kávy alebo čaju s vami radi preberieme vašu predstavu, priania a požiadavky. Na konci konzultácie vám potom navrhneme najoptimálnejšie riešenie z pohľadu ceny a rozsahu objednaných položiek. Spokojnosť každej nevesty je naša priorita

Viac o kvetinovej svadobnej výzdobe na mieru nájdete na tomto odkaze.

Related Posts